Od autora
Analityka e-marketing projektowanie
Listopad 03 2014

One page tracking (Google Analytics)

Mierzenie zachowań użytkowników na witrynach opierających się na jednej stronie, to często nie lada problem. Odnotowanie wizyty czy jej czasu nie daje pełnego obrazu do jakich sekcji dotarł użytkownik i czy strona go faktycznie zainteresowała. Badanie skuteczności opierającej się tylko na podstawowych parametrach (np. pageview) niestety mija się celem. Pomocny może być tu prosty JavaScript, który wspomoże analizę przeglądania strony i przesyłanie odpowiednich danych do naszego konta Google Analytics. Czytaj dalej »

Stałe wsłuchiwanie się w głos użytkowników oraz analiza ich aktywności to niewątpliwie główne źródła wiedzy o tym, co należy rozbudować bądź poprawić w produkcie. Oczywistym jest, że właściwe zarządzanie opiniami, ich efektywne zbieranie i rzetelna analiza, może przynieść mnóstwo korzyści. Wdrażanie kluczowych uwag odbiorców do projektu to nie tylko polepszenie jakości – to także działanie mające bezpośrednie przełożenie na wzrost konwersji, doskonały element wizerunkowy oraz (przez możliwość wpływu na produkt) także i lojalnościowy. Czytaj dalej »

Można wyznaczyć kilka dróg projektowania witryn na urządzenia mobilne. O tym, które są lepsze, które gorsze można oceniać przez wiele pryzmatów. Bez względu na to jaką ścieżkę technologiczną się obierze warto zastanowić się nad elementarnymi aspektami: procesem wdrażania oraz odpowiedzią na pytanie czy... warto w to tak naprawdę brnąć? Czytaj dalej »

Nowy rok w pełni, a co za tym idzie krystalizują się tegoreczne trendy w projektowanie dla Internetu. Poniżej prezentuję pięć najciekawszych, wedle mojego uznania, zjawisk jakie szczególnie zagościły ostatnimi czasy na witrynach czy w aplikacjach. Czytaj dalej »

Celem tego wpisu jest przedstawienie podstawowych zasad, które powinny stanowić swojego rodzaju audyt jakiejkolwiek kreacji. Aby go ubarwić zebrałem kilka, w moim przekonaniu, dobrych praktyk... Czytaj dalej »

Bardzo częstym problemem w analizie skuteczności kampanii reklamowych (SEO/SEM/CPC...) jest nadpisywanie źródeł odwiedzin. Ruch powracający w Google Analytics jest często kwalifikowany do innych źródeł niż dana kampania. Sprawia to trudność w precyzyjnym zmierzeniu efektów działań promocyjnych czy wyliczeniu faktycznego ROI... Czytaj dalej »